Home
FAQ/Info
Events/Results
Latest Results
Upcoming Events
For organisers
Contact
My Area
Please identify yourself
You must log in to see your options. If you do not have a profile, you can create one now.
Log in
Create profile
My area
Shopping basket
Log in
Strathclyde Park Multisport Festival 2016
Leaderboard
Leaderboard
Event
Participants
Results
Leaderboard
Event
Participants
Results
Leaderboard
Leaders
Male
AUTO FRONT: (ON)
TOP 10
TOP 10
TOP 40
TOP 100
ITU2016 AG SPRINT Q
SPRINT OPEN & ETU2017 AG Q
TRISTARS 3 TRI
TRISTARS 2 TRI
ITU2016 AG SPRINT Q
ITU PARATRI WORLD SERIES
SCP 10K RUN
OVERALL
OVERALL
PT1
PT2
PT3
PT4
PT5
TriStar 1
TriStar 2
TriStar 3
Youth
Junior 17-18
Junior 19
20-24
25-29
30-34
35-39
40-44
45-49
50-54
55-59
60-64
65-69
70-74
75-79
Relay
Leader
SWIM
T1
BIKE
T2
RUN
FINISH
Pos.
Participant
Club/Company/Sponsor
Time
Behind #1
Pace
Speed
1
Andrew Woodroffe (1126)
G Squad Triathlon
1:01:22
2:22 m/km
25.18 km/h
2
Bobby Oag (1081)
Orkney Triathlon Club
1:01:55
+0:33
2:24 m/km
24.95 km/h
3
Matthew Davison (1030)
Jmcs Race Team
1:02:15
+0:53
2:25 m/km
24.82 km/h
4
Craig Dale (1027)
1:02:23
+1:01
2:25 m/km
24.77 km/h
5
Andrew Nash (1076)
Manx Tri Club
1:02:41
+1:19
2:26 m/km
24.65 km/h
6
Lewis Strachan (1109)
Fusion Triathlon Club
1:02:47
+1:25
2:26 m/km
24.61 km/h
7
Benjamin Terry (1113)
RAF Triathlon
1:02:56
+1:34
2:26 m/km
24.55 km/h
8
Scott Wardman (1123)
Triology / Bike Science North East
1:03:12
+1:50
2:27 m/km
24.45 km/h
9
Christian Brown (1014)
Darlington Triathlon Club
1:03:37
+2:15
2:28 m/km
24.29 km/h
10
Adam Chmielowski (1018)
Edinburgh RC
1:04:06
+2:44
2:29 m/km
24.10 km/h
Female
AUTO FRONT: (ON)
TOP 10
TOP 10
TOP 40
TOP 100
ITU2016 AG SPRINT Q
SPRINT OPEN & ETU2017 AG Q
TRISTARS 3 TRI
TRISTARS 2 TRI
ITU2016 AG SPRINT Q
ITU PARATRI WORLD SERIES
SCP 10K RUN
OVERALL
OVERALL
PT1
PT2
PT3
PT4
PT5
TriStar 1
TriStar 2
TriStar 3
Youth
Junior 17-18
Junior 19
20-24
25-29
30-34
35-39
40-44
45-49
50-54
55-59
60-64
65-69
70-74
75-79
Relay
Leader
SWIM
T1
BIKE
T2
RUN
FINISH
Pos.
Participant
Club/Company/Sponsor
Time
Behind #1
Pace
Speed
1
Debbie Moore (1074)
Team Aquasphere
1:08:00
2:38 m/km
22.72 km/h
2
Rebecca Wain (1118)
Fleet Feet Triathletes
1:11:18
+3:18
2:46 m/km
21.67 km/h
3
Fiona Gibson (1040)
hartreebikecraftJETS
1:13:54
+5:54
2:52 m/km
20.91 km/h
4
Shannon Botham (1009)
Stirling University Triathlon Club
1:14:22
+6:22
2:53 m/km
20.78 km/h
5
Lynsey Carveth (1017)
RAF Triathlon
1:15:40
+7:40
2:56 m/km
20.42 km/h
6
Colette Kitterhing (1058)
Viceroys Triathlon Club
1:16:42
+8:42
2:58 m/km
20.14 km/h
7
Rachael Vatter (1117)
Tri Lakeland
1:16:56
+8:56
2:59 m/km
20.08 km/h
8
Rachel Bown (1010)
RG Active Race Team London
1:18:01
+10:01
3:01 m/km
19.80 km/h
9
Lara Coldicott (1020)
Ful-On Tri
1:18:19
+10:19
3:02 m/km
19.73 km/h
10
Rachel Fagan (1033)
Hartree JETS Ecosse
1:18:49
+10:49
3:03 m/km
19.60 km/h