Ørsted Great Grimsby 10k 2021

Ørsted Great Grimsby 10k 2021

Team results

  


Position
Club/Company
Category
Sex
Chip time
 
1
Lincoln Wellington ACAllM
2:09:20
1473
William Strangeway-M
31:37
1380
Tom Straw-M
31:39
1381
Ronny Wilson-M
31:58
588
Martin Troop-M
34:05
 
2
Cleethorpes & District ACAllM/F
2:19:58
18
Caleb Stephenson-M
34:14
1014
Elizabeth Mcternan-F
34:25
745
Adam Dalton-M
34:48
979
Ravi Patel-M
36:29
 
3
Lincoln Wellington ACAllM
2:21:43
262
Ryan Page-M
34:31
463
Ryan Porter-M
34:45
1563
Creighton Connolly-M
35:57
712
Marc Thorpe-M
36:28
 
4
East Hull Harriers & ACAllM/F
2:31:00
444
Gary Couzens-M
34:56
1559
Shaun Alcock-M
37:34
874
Venika Moverley-F
39:06
422
Luke Jackson-M
39:23
 
5
Lincoln & District RunnersAllM
2:33:34
136
Tom Hansen-M
37:43
1901
Samuel Spencer-M
37:43
1156
Jason Robinson-M
39:02
170
Chris Sutton-M
39:03
 
6
Cleethorpes & District ACAllM
2:34:26
986
Michael Skelton-M
37:47
393
Spencer Higgins-M
37:59
937
Jonathan Troop-M
38:54
1065
Matthew Arliss-M
39:45
 
7
Wolds Veteran RCAllM
2:41:08
371
Stephen Dring-M
37:16
9
Christopher Burkitt-M
41:08
1846
Victor Ward-M
41:12
5001
Simon Gibney-M
41:30
 
8
Lincoln Wellington ACAllM
2:42:25
948
Shane Robinson-M
36:44
950
Dave Armstrong-M
37:25
1440
Raymond Clayton-M
39:28
482
Craig Kyson-M
48:47
 
9
City of Hull ACAllM/F
2:42:56
1447
Megan Hatfield-F
40:03
1236
Eddie Rex-M
40:28
1140
Mitch Trainor-F
40:34
1864
Tim Savage-M
41:50
 
10
Danum HarriersAllM
2:43:11
79
Jose Dias-M
39:30
1589
Nathan Murphy-M
40:54
1590
Matthew Bell-M
41:02
943
James Holloway-M
41:43
 
11
Cleethorpes & District ACAllM
2:44:15
479
Jack Darnell-M
39:49
989
Les Thompson-M
41:18
996
Dominic Shum-M
41:30
1883
Andrew Ely-M
41:37
 
12
Grimsby Triathlon ClubAllM
2:45:58
679
Andrew Dobson-M
38:37
188
Damian Shaw-M
41:03
1987
Matthew Dowse-M
42:54
1097
Mark Haxby-M
43:23
 
13
Skegness & district running clubAllM
2:47:33
739
Mark Sands-M
38:34
640
Oliver Martin-M
39:53
1239
Ed Crawford-M
43:19
1272
Garrath Ellershaw-M
45:45
 
14
Steel City Striders RCAllM/F
2:49:00
1426
Jordan Moat-M
36:50
1449
Ashley Crow-M
38:09
884
Bethan Varney-F
44:45
992
Matt Broadhead-M
49:15
 
15
Gainsborough & Morton StridersAllM
2:49:31
963
James Croft-M
36:18
1970
Aaron Hill-M
39:43
991
Nigel Bowler-M
46:14
912
Charles Anyan-M
47:15
 
16
Wolds Veteran RCAllM
2:49:59
1887
Barry Holcombe-M
41:36
145
Matt Poole-M
42:17
3091
Richard Roe-M
42:25
790
Brian Hostad-M
43:40
 
17
Cleethorpes & District ACAllM
2:52:10
376
James Hutson-M
41:49
1917
Louie Knudsen-M
42:21
665
Kyle Oakes-M
43:40
1891
Paul Scott-M
44:18
 
18
Scunthorpe & District ACAllM
2:53:23
151
Jeremy Kirk-M
42:28
1033
Arron Crookes-M
42:46
921
Phil Hills-M
43:57
95
Tom Wood-M
44:10
 
19
City of Hull ACAllM/F
2:54:08
1678
Peter Watkins-M
42:01
178
Chris Mcclane-M
42:49
1466
Jill Petrie-F
43:38
1908
Daniel Zobkiw-M
45:38
 
20
Caistor Running ClubAllM/F
2:55:22
1921
Tracey Fearn-F
39:50
3057
Hannah Smith-F
44:09
287
Frankie Thomas-M
44:17
129
Andy Bell-M
47:04
 
21
Lincoln & District RunnersAllM
2:55:36
1774
Nathan Hart-M
39:49
1188
Jack Chapman-M
41:22
1706
Lukas Kuranda-M
43:31
824
Mark Nind-M
50:53
 
22
pontefract acAllM/F
2:55:49
1730
Alice Smith-F
39:49
1932
Chris Pratchett-M
43:37
1834
Christine Mccarthy-F
44:18
552
Danielle Wilson-F
48:03
 
23
Danum HarriersAllM
2:56:16
859
Michael Plant-M
42:38
1992
Nathaniel Redcliffe-M
44:07
1359
Andrew Pick-M
44:24
883
Ben Chapman-M
45:05
 
24
Lonely Goat RCAllM
2:57:51
1310
Simon Lisles-M
39:31
532
John Of-M
43:45
1721
Glen Badloe-M
47:17
1723
Michael Harvey-M
47:17
 
25
North Derbyshire RcAllM/F
2:58:34
625
Michael May-M
42:50
1907
Russell White-M
43:40
1841
Hannah Barnett-F
44:11
359
Steve Beddoe-M
47:52
 
26
Sleaford Striders ACAllM/F
3:02:04
997
Alan Oliver-M
33:31
852
Anna Thompson-F
47:48
846
Martyn Pickworth-M
49:27
130
Jamie Hirst-M
51:16
 
27
Wolds Veteran RCAllM/F
3:02:25
1041
Barry Bradley-M
44:24
699
Paul Freeman-M
45:11
816
Shane Vicars-M
46:12
335
Rachel Portlock-F
46:37
 
28
Cleethorpes & District ACAllM/F
3:02:30
565
Beverley Wilson-F
44:43
1093
Matthew Fursey-M
45:26
889
Daniel Snook-M
45:48
207
Stephen Spall-M
46:31
 
29
ØrstedAllM/F
3:03:03
3101
Paul Hazell-M
44:15
3107
Olivia Lord-F
45:32
3148
Lewis Newsum-M
46:23
3124
Jason Gerrard-M
46:51
 
30
Scunthorpe & District ACAllM/F
3:03:10
183
Liam Buttrick-M
45:09
1100
Simon Pullan-M
45:40
1777
Michael Hand-M
45:48
922
Abigail Pearson-F
46:32
 
31
Grimsby Harriers & ACAllM
3:04:10
748
Lee Leggett-M
40:01
83
Kirk Reveler-M
43:53
2003
Lee Smith-M
47:26
52
Tim Wilkins-M
52:49
 
32
Kimberworth StridersAllM/F
3:08:48
1548
Gavin Edley-M
41:51
1020
Mark Gladwin-M
43:25
2004
Lee Weatherall-M
47:38
1506
Tina Medlock-F
55:52
 
33
Barton & District ACAllM/F
3:12:09
1844
Andy Titterrell-M
44:38
653
Sean Bartlett-F
48:28
110
Kathryn Drury-F
48:45
863
Abi Brewster-F
50:16
 
34
Wolds Veteran RCAllM/F
3:12:56
763
Andrew Amis-M
46:57
75
Nigel Morrison-M
47:49
854
Tracey Gibson-F
49:03
3085
Victoria Thomas-F
49:05
 
35
Cleethorpes & District ACAllM/F
3:13:22
930
Paul Tasker-M
46:43
1143
Matt Riley-M
47:34
1390
Rick Kelk-M
48:01
607
Laura Taylor-F
51:03
 
36
ØrstedAllM/F
3:14:31
3103
Mark Hickson-M
47:24
734
Michelle Hazell-F
48:41
3083
Jason Andrews-M
48:56
3081
Adam Mills-M
49:28
 
37
Gainsborough & Morton StridersAllM
3:14:35
769
Simon Blacknell-M
47:21
945
Christopher Inman-M
48:20
134
Dale Swinton-M
48:41
36
Glenn Peniston-M
50:11
 
38
Big RedAllM
3:16:47
3180
Harry Stuart-M
45:20
3179
Joe Colebrook-M
45:27
3176
Cameron Gallivan-M
49:30
3173
Connor Gallivan-M
56:28
 
39
Danum HarriersAllM/F
3:17:47
1742
David Scully-M
47:03
944
Tara Burkill-F
48:33
981
Aaron Heath-M
50:58
1274
Lynn Hutchinson-F
51:12
 
40
Cleethorpes Tri ClubAllM/F
3:18:32
1947
Lorraine Paterson-F
44:56
649
Emily Jackson-F
49:06
866
Mark Muxlow-M
52:04
1445
Michael Hanson-M
52:24
 
41
Skegness & district running clubAllM
3:18:36
2018
Mark Haynes-M
46:49
711
Martin Chapman-M
49:48
1673
Dave Kenyon-M
50:25
820
Lee Cook-M
51:32
 
42
Mansfield HarriersAllM
3:18:42
821
Jonny Lowe-M
37:57
807
Dave Carver-M
47:52
1528
Shaun Middleton-M
51:18
1317
Tim Richardson-M
1:01:34
 
43
NELC FlyersAllM
3:20:40
3108
Guy Lonsdale-M
42:39
3094
Mark Nearney-M
49:48
3063
David Jobson-M
51:41
1826
Luke Rayworth-M
56:31
 
44
Clowne Road Runners ClubAllM/F
3:21:01
215
Chris Amery-M
41:15
835
Malcolm Stapleton-M
42:37
700
Lindsay Baker-F
53:52
216
Megan Crofts-F
1:03:15
 
45
Wolds Veteran RCAllM/F
3:21:11
331
Graham Colbeck-M
49:12
496
Christopher Woodforth-M
49:56
141
Bev Evison-F
50:58
875
David Volley-M
51:02
 
46
Lonely Goat RCAllM
3:21:55
3010
Steve Holmes-M
48:10
1179
Simon Murphy-M
50:02
103
Keith Jackson-M
51:06
1015
Chris McGlen-M
52:35
 
47
Scunthorpe & District ACAllM/F
3:22:02
1084
Nigel Dowse-M
49:25
1394
Craig Roberts-M
49:56
1052
Millie Whittaker-F
51:19
959
David Robinson-M
51:21
 
48
Boston Community RunnersAllM/F
3:22:20
1938
Kelvin Clements-M
42:45
1560
Nicholas Turner-M
47:45
1939
Jayne Clements-F
54:50
1309
Neil Goodwin-M
56:59
 
49
Caistor Running ClubAllM/F
3:23:49
5006
Charlotte Bell-F
47:04
1875
Steven Eyre-M
51:46
380
Ryan Farrow-M
52:19
1388
Paul Woodgate-M
52:39
 
50
Team ManversAllM/F
3:24:53
1079
Michael Pepper-M
44:08
384
Wayne Hubery-M
48:29
385
Teresa Hubery-F
53:12
1078
Debbie Pepper-F
59:02
 
51
Grimsby Triathlon ClubAllM/F
3:25:01
3051
Alex Fowler-M
46:37
1860
Jack Tutass-M
49:05
604
Alison Fletcher-F
52:24
1568
Katie Chase-F
56:53
 
52
Team FowlerAllM
3:25:15
810
Russell Saunders-M
47:17
732
Eddie Fowler-M
49:15
731
Jonathan Fowler-M
54:21
733
David Fowler-M
54:21
 
53
Wolds Veteran RCAllM/F
3:26:39
993
Brian Fox-M
51:03
2051
Sam Colbeck-F
51:21
2032
Lorraine Mackie-F
52:04
164
Maria Steer-F
52:11
 
54
Barton & District ACAllM/F
3:26:49
1991
Racheal Couch-F
50:17
411
Christine Revill-F
50:21
1600
Chris Davis-M
52:49
1843
Sarah Richardson-F
53:21
 
55
Danum HarriersAllM/F
3:27:19
1273
Nicholas Hutchinson-M
51:12
958
Nicola Wilkinson-F
51:21
1652
David Sims-M
52:02
1588
Paul Murphy-M
52:43
 
56
Cleethorpes & District ACAllM/F
3:28:33
1890
Carolyn Riley-F
51:18
709
Dan Gelder-M
52:22
1784
Sarah Coleman-F
52:22
1489
Chris Tweedy-M
52:29
 
57
North East Lincolnshire CouncilAllM/F
3:30:24
3061
Nicola Burkitt-F
42:34
3052
Dean Evison-M
55:14
3065
Neil Beeken-M
55:48
3054
James Trowsdale-M
56:47
 
58
Caistor Running ClubAllM/F
3:31:38
897
Lawrence Brown-M
52:39
503
David Bancroft-M
52:41
1753
Sarah Hoyle-F
53:06
896
Kate Brown-F
53:10
 
59
Wolds Veteran RCAllM/F
3:31:39
3071
Malcolm Piper-M
52:40
290
Eve Harrison-F
52:40
73
Steven Green-M
52:56
612
Clive Thornley-M
53:22
 
60
Doncaster ACAllM
3:32:25
7
Andrew Teasdale-M
37:37
1711
Mervyn Christison-M
40:59
1256
Glynn Jones-M
1:01:58
1342
Paul Johnston-M
1:11:49
 
61
ØrstedAllM/F
3:33:46
3126
Lukas Boogaart-M
49:40
3109
Daniel Revill-M
53:13
3093
Danielle East-F
54:13
3162
Dragos Vintila-M
56:38
 
62
Cannon Events RCAllM/F
3:35:44
1546
Matt Prior-M
50:19
1870
Joshua Webster-M
51:40
1283
Luke Adin-M
54:43
1282
Julie Adin-F
59:00
 
63
Lonely Goat RCAllM/F
3:35:45
1762
Jessica Bland-F
52:42
1271
Andy Cook-M
52:59
1374
Rob Parritt-M
53:34
1926
Dean L. Reeves-M
56:29
 
64
Wolds Veteran RCAllM/F
3:36:32
367
Simone Williams-F
53:33
1797
Sarah Johnson-F
53:56
1386
Glyn Brocklesby-M
54:21
2050
Sarah Heinzman-F
54:40
 
65
Caistor Running ClubAllM/F
3:36:46
560
Chris Wright-M
53:35
1779
Caroline Scott-F
54:01
1815
Adrian Joyce-M
54:24
1764
Paul Ancliffe-M
54:44
 
66
Cleethorpes & District ACAllM/F
3:37:59
3102
Karen Gibson-F
52:35
405
Tom Weston-M
53:04
3098
Chris Bailey-M
55:56
1996
Sharon Myers-F
56:22
 
67
Fitmums & FriendsAllM/F
3:38:58
1552
Beverley Brisby-F
49:45
1714
Peter Charlie Watson-M
51:53
107
Stacey Needham-F
57:18
1966
Liz Lamb-F
1:00:00
 
68
Barton & District ACAllM/F
3:41:04
213
Catherine Dukes-F
53:50
1174
Ronda Rushby-F
54:15
1816
Daniel Johnson-M
56:29
757
Stephanie Sleightholm-F
56:29
 
69
Scunthorpe & District ACAllM/F
3:42:01
1697
Nick Dunn-M
52:53
970
Kevin Allen-M
55:27
326
Mel James-F
56:00
1769
Sue Hand-F
57:40
 
70
Caistor Running ClubAllM/F
3:42:08
339
Sarah Allen-F
54:52
1351
Paul Smart-M
55:28
879
Mark Kidd-M
55:31
119
Jill Bell-F
56:16
 
71
Skegness & district running clubAllM/F
3:43:57
1012
Amy Lambley-F
54:54
1224
Emmajean Hearn-F
55:57
916
Rebecca Lee-F
56:16
1225
Jimmy Hearn-M
56:47
 
72
Wolds Veteran RCAllM/F
3:44:07
69
Michael Benton-M
55:37
782
Sarah Wydell-F
56:04
46
Tony Dalgetty-M
56:05
440
Ian Ligertwood-M
56:20
 
73
Skegness Triathlon ClubAllM/F
3:44:41
1043
Ashley Epton-M
44:55
1094
John Irving-M
52:03
559
Lee StQuinton-M
1:03:50
558
Claire Draper-F
1:03:51
 
74
Danum HarriersAllM/F
3:44:52
1017
David Hayden-M
53:22
1503
Natalie Heptinstall-F
54:36
1018
Claire Hayden-F
58:23
1960
Alistair Collis-M
58:29
 
75
City of Hull ACAllM/F
3:45:26
1758
Rachel Anderson-F
49:45
264
Geoffrey Wilcox-M
55:41
1940
Dinah Ashbridge-F
55:46
1754
Steve Babb-M
1:04:13
 
76
Mablethorpe Running ClubAllF
3:47:44
204
Paula Downing-F
42:49
410
Sharon Margarson-F
54:00
72
Elaine Wilson-F
56:49
253
Katrina Needham-F
1:14:03
 
77
Harbour PlaceAllM/F
3:48:38
3039
Dan Humphrey-M
51:25
3115
Harriet Cook-F
54:12
3060
Alan Thompson-M
59:36
3059
Sophie Thompson-F
1:03:23
 
78
Youngs SeafoodAllM
3:48:38
3032
Scott Charles-M
50:39
3019
Dean Grimble-M
57:52
3028
Thomas Jagger-M
59:36
3018
Kyle Marrows-M
1:00:30
 
79
Skegness & district running clubAllM/F
3:51:22
1013
Julie Franklin-F
57:26
256
Samantha Fox-F
57:36
330
Ben Liversidge-M
57:56
1594
Charlotte Turnbull-F
58:23
 
80
Wolds Veteran RCAllM/F
3:51:34
764
Kate Amis-F
57:33
1061
Jayne Smith-F
57:41
387
Diane Pegg-F
58:04
999
Steve Bell-M
58:15
 
81
Caistor Running ClubAllM/F
3:51:49
157
Alan Crookes-M
56:17
1350
Catherine Smart-F
57:41
3188
Sue Else-F
58:45
562
Will Frame-M
59:04
 
82
Sleaford Striders ACAllM/F
3:52:56
684
Steven Stewart-M
54:34
1776
Bill Rayner-M
57:23
847
Amanda Pickworth-F
1:00:24
685
Amy Moss-F
1:00:33
 
83
Cleethorpes & District ACAllM/F
3:53:06
1856
Hayley Mckenna-F
57:24
197
Michael Blowers-M
57:43
280
Clare Williams-F
58:55
1676
Joanna Evans-F
59:02
 
84
Barnsley HarriersAllM/F
3:53:22
81
Caroline Batty-F
52:24
1886
Kay Conway-F
59:22
1609
John Moss-M
59:56
1575
Anne Kavanagh-F
1:01:38
 
85
Kingston upon Hull ACAllM/F
3:54:14
466
Steve Sole-M
47:14
1923
Nic Johnson-F
59:06
329
Andrew Lewis-M
1:03:46
48
Max Stubbings-M
1:04:06
 
86
North Derbyshire RcAllM/F
3:57:04
1773
Louisa Ashley-F
54:10
283
Paul Boden-M
56:30
1871
Karen Webster-F
1:02:03
1832
Kimberley Cole-F
1:04:20
 
87
Skegness & district running clubAllM/F
3:57:41
1324
Mickaela Crane-F
58:40
1576
Sophie Poole-F
58:54
730
Mike Booth-M
59:32
1292
Ian Walker-M
1:00:34
 
88
Lonely Goat RCAllM/F
3:58:59
1980
Mark Challinor-M
56:39
690
Sarah Greenley-F
57:27
1985
Clare Willey-F
59:56
24
Lee Eskriett-M
1:04:56
 
89
VfitnessAllM/F
3:59:15
1964
Kate Blanchard-F
53:09
1956
Jean Day-F
54:47
1955
Emma Wright-F
1:05:33
1957
Tim Day-M
1:05:45
 
90
ØrstedAllM
3:59:22
3121
Sam Anderson-Hall-M
58:09
3106
Muhammad Khan-M
58:40
3097
Jake Gregory-M
1:00:29
3114
Stephen McBride-M
1:02:03
 
91
Barton & District ACAllM/F
4:02:46
15
Siobhan Webb-F
56:52
995
Caron Adamson-F
58:24
491
Clive Cook-M
1:02:44
353
Barry Roberts-M
1:04:45
 
92
Bridlington Road RunnersAllM/F
4:03:09
599
Ashley Porter-M
47:29
596
Simon Porter-M
52:35
597
Amanda Tindall-F
1:11:32
598
Kirsten Porter-F
1:11:32
 
93
vegan runners ukAllM/F
4:04:43
261
Sean Sackfield-M
38:01
1462
Martin McLoughin-M
58:14
1788
Kyra Piperides-F
1:09:27
1515
Debbie Ellerby-F
1:18:59
 
94
Wolds Veteran RCAllM/F
4:06:30
1200
Paula Hewitt-F
59:10
586
Rhonnda Challinor-F
1:01:44
614
Richard King-M
1:02:06
1214
Allen Nicholson-M
1:03:29
 
95
Caistor Running ClubAllM/F
4:07:03
1988
Wayne Turrell-M
1:00:52
394
Sarah Brown-F
1:01:51
1927
Clare Wakeman-F
1:02:01
561
Hayley Briggs-F
1:02:17
 
96
NAViGOAllM/F
4:08:40
3167
Nathan Smith-M
56:17
3125
Lee Butler-M
1:01:29
5008
Jamie Mcmurray-F
1:04:05
3119
Alison Owens-F
1:06:49
 
97
Danum HarriersAllM/F
4:09:05
671
Stephen Stewardson-M
58:49
1639
Courtney Kirk-M
59:47
1879
Beverley Harland-F
1:05:13
1511
Jason Harland-M
1:05:14
 
98
Broughton RunnersAllM/F
4:10:16
1655
Wayne Gammon-M
56:07
90
Karen Britcliffe-F
56:47
1813
Wayne Gammon-M
57:16
1811
Lynn Gammon-F
1:20:05
 
99
Skegness CoastersAllM/F
4:10:38
1522
Darren Edmonds-M
48:58
1804
Janet Harmston-F
53:45
815
Mark Forsyth-M
59:13
21
Les Arrowsmith-M
1:28:40
 
100
Cleethorpes & District ACAllM/F
4:11:29
429
Christine Godwin-F
59:33
1675
Ronald Gibson-M
1:03:09
2041
Lucy Hall-F
1:04:00
172
Julie Cartwright-F
1:04:46
 
101
Grimsby Triathlon ClubAllM/F
4:12:28
3084
Liam Jackson-M
57:52
388
Sophie Pegg-F
58:04
55
Louise Greenough-F
1:07:42
636
Ian Shaw-M
1:08:48
 
102
Skegness & district running clubAllM/F
4:12:43
2063
Julie Goodwin-F
1:00:59
530
Cheryl Pawson-F
1:01:14
1047
Dawn Cawston-F
1:04:49
492
Michael Bruce-M
1:05:39
 
103
RNLIAllM/F
4:13:53
299
Lucy Berry-F
51:24
3004
William Brookes-M
53:50
3138
Robert Wraith-M
1:14:19
3140
Rob Wraith-M
1:14:19
 
104
Gainsborough & Morton StridersAllM/F
4:14:58
5007
David Garner-M
53:41
63
Vikki Hearn-F
57:30
1266
Sallie Joseph-F
1:04:47
904
Steve Killelay-M
1:18:58
 
105
Cleethorpes Tri ClubAllM/F
4:15:17
3034
Glenn Dodson-M
56:30
211
Daniella Florence Cullum-F
1:01:04
3089
Catherine Muxlow-F
1:05:46
740
India Valentine-F
1:11:54
 
106
Scunthorpe & District ACAllM/F
4:15:44
802
Neil Dowse-M
58:57
1401
Vicki Dent-F
1:01:54
71
Julie Whitehead-F
1:05:21
1475
Donna Kirwin-F
1:09:30
 
107
Caistor Running ClubAllF
4:17:28
1954
Lisa Lince-F
1:02:58
1849
Diane Crookes-F
1:03:43
238
Kate Belt-F
1:05:05
1787
Louise Robinson-F
1:05:40
 
108
Wolds Veteran RCAllM/F
4:17:58
1578
Anne Mortimer-F
1:03:53
2052
Mila Ramos-F
1:04:13
3099
Lyndsay White-F
1:04:40
1060
Richard Smith-M
1:05:10
 
109
ØrstedAllM/F
4:18:13
1170
Scott Kirkham-M
1:02:36
3145
Jake Tucker-M
1:03:24
3146
Georgea Cherrell-F
1:03:59
3128
Caroline Whitfield-F
1:08:12
 
110
Fitmums & FriendsAllF
4:18:38
1858
Sammy Needham-F
1:00:49
279
Jakki Knight-F
1:04:21
168
Frances Foulston-F
1:06:11
222
Nicola Dennis-F
1:07:16
 
111
EngieAllM/F
4:23:02
3195
Martin Dixon-M
56:15
3149
David Baker-M
56:46
3187
Isaac Whitehouse-M
1:12:01
423
Jennie Rogers-F
1:17:57
 
112
Newark Striders RCAllM/F
4:24:21
2008
Steven White-M
51:28
255
Sarah Elizabeth Fox-Clark-F
53:27
160
Anthea Moisey-F
1:17:33
2011
Lisa White-F
1:21:52
 
113
Caistor Running ClubAllF
4:25:16
100
Rachel Eyre-F
1:05:59
59
Fiona Watson-F
1:06:01
1687
Sophie Thornley-F
1:06:32
3104
Katy Hewis-F
1:06:43
 
114
Wolds Veteran RCAllM/F
4:26:11
478
Emma Magill-F
1:05:11
642
Andy Hill-M
1:05:12
602
Paul Brown-M
1:07:35
61
Bridget Benton-F
1:08:12
 
115
Cleethorpes & District ACAllM/F
4:26:46
594
Neil Toyne-M
1:04:56
93
Louise Mayor-F
1:04:56
42
Juliet Pierrot-F
1:07:46
1583
Elaine Herriott-F
1:09:07
 
116
Skegness & district running clubAllM/F
4:27:17
923
Lora Hawkins-F
1:05:53
801
Sarah Thomas-F
1:06:31
800
Shawn Thomas-M
1:06:32
987
Rebecca Hobson-F
1:08:20
 
117
Fitmums & FriendsAllM/F
4:37:09
1391
Tracey Laverick-F
1:07:31
328
Claire Juggins-F
1:09:24
395
Alexa Tong-F
1:09:25
1972
Ian Pattison-M
1:10:47
 
118
Caistor Running ClubAllF
4:38:23
502
George Bancroft-F
1:09:06
880
Leah Maddison-F
1:09:27
881
Lisa Kidd-F
1:09:27
3047
Tracey Andrews-F
1:10:22
 
119
Wolds Veteran RCAllM/F
4:49:34
1037
Angela Chase-F
1:09:34
1227
Julia Antoinette Tarn-F
1:12:24
104
Wayne Winfarrah-M
1:13:21
1155
Sue Anderson-F
1:14:13
 
120
Cleethorpes & District ACAllM/F
4:54:51
292
Ian Carlton-M
1:09:50
206
Steven Holt-M
1:10:56
3048
Lauren Bacon-F
1:16:36
2005
Linda Bristow Tyler-F
1:17:28
 
121
Barton & District ACAllF
5:00:18
363
Tracy Chaplin-F
1:08:07
362
Sue Oldfield-F
1:08:10
364
Jennifer Benson-F
1:21:24
1694
Charlotte Roberts-F
1:22:36
 
122
Caistor Running ClubAllM/F
5:02:42
1838
Ian Turrell-M
1:12:14
144
Stella Crookes-F
1:15:18
578
Belinda Hazzard-F
1:17:23
1193
Silviya Aleksandrov-F
1:17:45
 
123
ØrstedAllM
5:03:13
3105
Jason Ledden-M
1:09:37
3135
Jonathan Knowles-M
1:16:12
3163
A-Fong Tseng A-Fong Tseng-M
1:18:38
3165
Peter Cheng-M
1:18:44
 
124
Fitmums & FriendsAllF
5:04:58
1040
Louise Vieten-F
1:14:03
265
Chrissie Shiels-F
1:14:24
1245
Carolyn Cottam-F
1:17:28
1175
Wendy Williams-F
1:19:01
 
125
Skegness & district running clubAllM/F
5:06:32
2014
Janet Spragg-F
1:10:43
1238
Treena Atkin-F
1:15:22
2019
Natasha Haynes-F
1:20:11
2058
Rob Goddard-M
1:20:15
 
126
Notts Women RunnersAllF
5:18:05
229
Terri Taylor-F
1:18:40
1877
Lucy Martin-F
1:18:40
2012
Sharron Fitton-F
1:19:05
1231
Rita Temple-F
1:21:39
 
127
Caistor Running ClubAllM/F
5:20:20
1485
Gillian Bridger-F
1:17:55
44
Katie Griffiths-F
1:18:22
1339
Mike Eckersley-M
1:18:54
609
Emma Lynskey-F
1:25:08
 
128
Fitmums & FriendsAllM/F
5:28:18
696
Janice Rands-F
1:19:03
347
Tracy Hickson-F
1:22:58
3203
Jon Sachro-M
1:23:06
320
Wendy Lamb-F
1:23:09
 
129
Sleaford Striders ACAllM/F
6:25:15
1746
Samantha Brockington-F
1:11:41
1745
Jade Brockington-F
1:16:23
2025
Ted Preston-M
1:58:34
19
Maureen Nurse-F
1:58:35